Wolfgangsee

Wolfgangsee

Lenka má tři psíky, dvě borderky, Bedlu (10 let) a Jamese (1 rok), a malou kníračku Nexee (6 let). A společně byly už několikrát u rakouského Wolfgangsee. A jelikož už to tam znají jako svý boty, podělily se s námi o tipy, co v téhle oblasti nevynechat, a co stojí za to.

„Závodně se věnujeme už několik let agility, Nexee je od prosince držitelkou titulu A3Ch, minulé léto se nám také podařilo kvalifikovat se na závod IMCA a reprezentovat tak Českou republiku na závodech ve Španělsku. Na parkuru však trávíme minimum času,  volný čas využíváme ke společným procházkám a výletům a to především po Českém středohoří, které máme „za barákem“  je krásné a nabízí nespočet tras.“

 

Kam přesně jste vycestovali a kdy? Jeli jste autem, případně jinak? Nějaký zádrhely po cestě?

Jeli jsme, už potřetí, koncem srpna do Rakouska, k jezeru Wolfgangsee, přesně do městečka Abersee. Cestujeme autem, při cestě děláme pauzy, pro sebe na kafe 😀 a pro pejsky na venčení. Cesta z Loun i s přestávkami zabere necelých 6 hodin (samozřejmě záleží na provozu žejo :-)) Při cestě jsme neměli nikdy žádné problémy, psi mají samozřejmě v pořádku všechna očkování a PetPasy, ale nikde je po nás nikdo nechtěl. Psi vozíme v kufru, v přepravkách.

Proč jste jeli zrovna k Wolfgangsee? Měli jste předem zjištěný nějaký info o místě/ubytku/výletech?

Lokalitu a ubytování vybírala moje mamka, když jsme sem jeli poprvé. Cenově to pro nás, jako 3 dospělé a 2 psy (Bedlu a Nexee) vycházelo nejlépe. Nějaké přesně vytipované místa na výlet jsme, ale vůbec neměli. Jeli jsme dost na poslední chvíli, takže to byla taková shoda náhod a jak jsme si to tady hned oblíbili!Po prvním dni tady, rodiče už plánovali jak sem pojedeme příští rok, a tenkrát na týden! 😀 A to se jim původně nechtělo, ani na ten prodloužený víkend.

 

Otázka na ubytování – kde, za kolik a jaký to bylo?

Co se ubytování týče, tak jak jsem psala výše, pro nás byla cena hlavním kritériem při výběru i toho, kam pojedeme. Díky tomu, že do Rakouska jezdím s rodiči, volí možnost ubytování v penzionu. Spíme v Apartmánu Huber v Abersee. Tady cena za psa za noc vychází právě dost dobře (5 Euro/pes/noc), oproti jiným ubytováním A když máš psy dva (nebo pak tři) je to dost znát! Je to jednoduše vybavený penzion, ale nabízí vše co člověk potřebuje, především kuchyňku a pohodlnou postel, my si nemůže stěžovat. Používáme ho jako takovou „základnu“ od kud vyrážíme na výlety. Penzion se nachází asi 300 metrů od řeky, kde je možné psy vykoupat, a nebo cca 700 metrů od pláže (kamenitá pláž) kde je možnost v nádherném jezeře Wolfgangsee vykoupat sebe i psa! 🙂 Okolo jezera vede cyklostezka, na kterou se tady dá napojit a jít se projít libovolně daleko, po zpevněné cestě a po rovině. Třeba jako taková příjemná změna po několika dnech na kopcích 😀 Jen je potřeba pamatovat právě na to, že jsme na cyklostezce a mít psíky na vodítku a uklízet po nich, jak k tomu nabádají i cedule. Já jsem se sem chodila projít každý večer při západu sluníčka. Hned bych se tam vrátila!

Výlety, výlety, výlety. To nejvíc, co nás zajímá! Kam jste vyrážěli, co jste viděli?

Tak co se týče výletů. Je tady nekonečné množství možností. Jezdíme na to samé místo a stále je co objevovat!

Přímo od penzionu jsme první den došli na Zwölferhorn. Trasa je to na několik hodin a je to cca 20 km. Po cestě je možné dát si dobrou polévku na místě zvaném Sausteigalm. Výlet na Zwölferhorn jednoznačně doporučuji, my zde byli dvakrát, vždy za krásného počasí a ty výhledy jsou neuvěřitelné! Osobně mě Zwölferhorn oslovil ještě o chlup více než turisticky známější Schafberg.
Cesta sem vede i kratší, s tím, že si hodně pomůžete autem. Z místa startu na mapce jsme parkovali, i na mapy.cz, nebo google mapách, je toto místo značené jako parkoviště. Dá se jet ještě blíže k vrcholu hory, ale po cestě je závora! Ta se Vám otevře za poplatek několika eura (přesně nevím, my auto nechali před závorou a šli pešky)
Cesta a trasa je to moc hezká, psíci jí zvládli bez problému. Nexee nechávám na místech, kde jsme sami, běhat na volno. 🙂 Bedla chodí na vodítku všude, hodně loví a je to dost nevyzpytatelný psík v tomto ohledu..

Zwölferhorn

Dalším z výletů je právě dominantní hora Schafberg. Na vrchol kopce se dá dost samozřejmě pešky, nebo vláčkem. Ten jezdí z městečka Sankt Wolfgang. (Tam jsme také nechali auto). Cesta vláčkem až na samotný vrchol trvá asi 40 minut. S pejsky tady není problém, jen musí mít při cestě košík a být na krátkém vodítku. Cena za jednoho psa byla 12Euro. Což není teda málo. My jsme měli zaplacenou cestu pouze nahoru, s tím, že si kopec sejdeme dolů po svých. Na kopci se v několika místech volně pasou krávy (a nejen na tomto). Já mám v tomto případě vždy psy na vodíku.
Moc pěkné je i samotné město Sankt Wolfgang, které jsme při cestě k autu prošli skoro celé.

Schafberg

 

Dalším pěkným jezerem v okolí je Schwarzensee. To se dá obejít celé dokola. A samozřejmě je zde i možnost zaparkování auta. Tohle je jeden z těch kratších výletů, trasa je dlouhá 4 km, a cesta je po rovině. Jde se tady moc hezky, ve stínu stromů. Na jednom z méně frekventovaných míst, jsme se i se psy vykoupali.

Schwarzensee

Jezera Langbathsee – Tohle prostě musíte vidět! Trasa vede kolem dvou jezer, komu by se to zdálo hodně, může mrknout jen k jezeru prvnímu, Vorderer Langbathsee , ale mezi námi, to vzdálenější (Hinterer Langbathsee) je ještě krásnější. Takový karibik v Rakousku. Nejen psi, ale i můj taťka a já se moc rádi v horských jezerech koupeme. 😀 A tady v jezeře jsme se vykoupat prostě museli! 😀 Cesta je nenáročná, co se týče terénu, je zde minimální převýšení. Celá trasa měřila cca 8 km. Nexee v některých místech chodila na volno, ale je třeba počítat, zvláště v hezkých dnech, na větší množství lidí (a psů ;)))

 

Offensee. Přenádherné jezero, které do dvou hodin obejdete celé dokola. Pokud jste jako my a koupačka v jezeře je nutností, o něco déle. 😀 Nenapadají mě žádná omezení, nebo upozornění při procházce i s pejsky. Holky to vše absolvují vždy s námi, koupu se, všechno na pohodu. Určitě vyjeďte i sem! Jako taková oddychová procházka, je toto místa boží!

 

My jsme jeden den, když zrovna nebylo moc pěkné počasí, vyrazili do Salzburgu. Udělat si procházku po městě. Samozřejmě i s pejsky. Tohle asi není výlet pro každého, holky s tím nemají však problém. Koukli jsme do zahrad přiléhající k zámku Mirabell a došli k hradu. Někdy mi přišlo, že i pro ostatní turisty jsou největší atrakcí právě moji psi. 😀 My jsme se ještě zastavili v cukrárně Fürst, kde mají i venkovní sezení a tak nikdo neřešil, že sebou máme psy.
Stejně tak jsme jeden den navštívili Bad Ischl a Hallstatt. Já mám vždy psy na vodítku, úklid po nich je samozřejmostí. Nikdy jsem nikde neměli problém 🙂 A Města jsou to krásná, ale příroda je příroda, co si budeme povídat žejo! 🙂

 

Salzburg

Další překrásné výhledy nabídne boudě Bleckwand. Tady jsme nebyly úplně na vrcholu hory, ten den zrovna hrozil déšť a počasí se měnilo každou chvíli. My jsme došli k horské chatě Bleckwand Hütte, kde jsme si dali polévku a šli zase zpět. Poslední část cesty sem je o dost náročnější, cestičkou jsou někdy dost úzké, je zde kluzké kamení, takže procházka sem s vyšší opatrností. Psi toto zvládali však bez problému. Dá se vyjít ze samotného Abersee, k horské boudě a zpět je to nějakých 15km. Nebo opět popojet autem, dle možností účastníků výletu. Ale i tady je po cestě na kopec závora a pokud nechcete po svých, ale právě autem, je potřeba zaplatit poplatek několika euro.

 

Hintersee je od Wolfgangsee vzdálené trošku více, ale je to jedno z dalších jezer, okolo kterého si můžete udělat pěknou a nenáročnou procházku a třeba se i s pejsky vykoupat! 🙂 Celá trasa kolem dokola měří asi 4,5 km.

 

Já mám celou tuhle oblast moc ráda, až to bude možné a bezpečné, ráda se sem znovu podívám. Při příjezdu sem se cítím už skoro jako doma.

Lenka byla tak hodná, že nám přiložila i mapky pár výletů