Psina treku 2017

V sobotu 13. 5. byl v Jizerkách trek a byla to zase Psina!

Po loňském treku, který startoval z Ferdinandova jsme se tentokrát přesunuli na Jizerku, abychom prozkoumali další část Jizerek, kam se naši trekaři ještě nepodívali. Mezi devátou a desátou ranní odstartovalo přibližně 70 pejsků a 130 lidí na tratě dlouhé 9 a 25 km. Kratší trasa vedla přes Bukovec, k nádhernému Karlovskému mostu a obtočila se okolo Jizerky zpět na parkoviště. Na delší trase viděli trekaři výhledy na Jelení stráni, Pytláckých kamenech nebo třeba nádherně čistou voudu na Černé Smědé.

Na obou trasách se samozřejmě plnily úkoly, které souvisely s příběhem naší (už notoricky známé) vlčí smečky žijící v jizerských lesích. Tentokrát byl příběh napůl skutečný a přenesl všechny trekaře do 19. století, kdy pravě v lesích okolo Jizerky řádil nejznámnější jizerský pytlák Hennrich. Nejzapeklitější se pro většinu týmů ukázala práce s buzolou. Nakonec to ale všichni zvládli na výbornou a dopadli obávaného pytláka.

V cíli je pak čekali odměny – tentokráte s vlčí tématikou. Letos jsme se totiž naše vlčí smečka skamarádila se skvělou značkou Carnilove, která nám pro všechny účastníky dala hromadu dobrot. A tak každý chlupáč dostal něco na zub a ručně pletenou hračku. No a ani dvounožci nepřišli zkrátka, popsinový Životabudič, sváča a náramek sklidily úspěch.

Psina se prostě zase podařila, a to hlavně díky skvělým lidem, kteří se jí zúčastnili, i přes původně nepříznivou předpověď počasí. Proto největší dík patří vám všem trekařů, kteří děláte Psinu Psinou! ❤️