Byla Psina – už sedmá!

Byla Psina – už sedmá!

19. 10. 2018 proběhla další Psina treku, která byla už sedmou v pořadí. Tentokrát se naši trekaři vydali zase pod noční oblohu a objevovali tak krásy lesa za tmy. Celá 100 týmů startovala mezi šestou a osmou večerní z parkoviště na Maliníku v Jizerkách.

Jak už je u nás zvykem, žádné informace o trase jsme dopředu neposkytli, takže vlastně nikdo nevěděl, kam jde. Tentokrát jsme navíc vybrali nefrekventovanou a celkem neznámou trasu, kde se ani místní moc nemohli spoléhat na své znalosti Jizerek. Trasu jsme ale řádně označili nejen každému do mapky, ale taky reflexními páskami přímo na trase. Přesto jsme měli radost, když nám o půlnoci dorazil do cíle i poslední tým!

Zase ta vlčí smečka

Psina není jen obyčejný pochod s pejsky, ale aby se nám trekaři na trase nenudili, plní po cestě různé úkoly a zachraňují naší ochočenou vlčí smečku z průšvihu. Tentokrát se do toho přimotala i plachá víla z Harcovského potoka, okolo kterého vedla trasa. Všichni trekaři svůj úkol splnili na jedničku, dorazili do cíle i s cenným pokladem a vlky zase zachránili. A za to si samozřejmě vysloužili dárky. Co to bylo tentokrát? Od našeho parťáka Kaniko dostali granulky na ochutnání a posilnění a taky pamlsky pro pejsky za odměnu. Sušený maso prej bodlo všem! 🙂 A od nás si vysloužili základ pro baťůžkovou lékarničku, kterou si snad na každý výlet přibalí a taky brožurku o tipech na bivakování se psem (nejen) v Jizerkách. To kdyby se jim to chození po lese ve tmě zalíbilo.

Registrace fuč za pár minut

No jo, je to tak. A ikdyž bysme chtěli vyhovět všem, tak to prostě nejde. Jsme omezení nejen od Lesů ČR, ale i sami sebou. 100 účastníků je maximum, které jsme schopní zvládnout odbavit tak, aby nikdo nečekal moc dlouho na startu ani v cíli a zároveň abyste na sebe na trase nenaráželi. Ale protože už je to Psina sedmá, rozhodli jsme se to zase posunout o kousek dál. Takže pro vás na příští rok chystáme akcí víc a nejen v Jizerkách, protože ty už mají psinoví matadoři proťapkané skoro celé. 🙂 Tak se máte na co těšit a my se zase budeme těšit na vás!