Tractive – GPS pro psy

Tractive – GPS pro psy

Tractive je vlastně GPS na psa, která je propojená s mobilem a pomocí GPS signálu vám do appky přenáší, kde váš pejsek zrovna lítá. No a my jsme si jednu takovouhle krabičku pořídili. A jak jsme spokojený?

Hodně.

Ne, dobře, takhle stručný to nebude. Tractive jsme pořídili kvůli tomu, že Mára začal jezdit s Lexie na kole a chceme mít jistotu, že kdyby se sami sobě nějak ztratili, tak tu naší chlupatici zase v pohodě najdem. Díkybohu jsme to zatím nikdy nepotřebovali, ale náhoda je blbec.

Kolik to stojí?

Tractive jsme kupovali na tractive.com a samotná krabička stojí 50 euro (pozor, dost často mají nějakou akci, většinou na 30% slevu, tak si stačí počkat a koupit levněji). Jelikož celá věc funguje na základě GPS signálu, je nutný si platit data. Poplatek najdete na webu Tractive, jsou tam různé plány, pokud to potřebujete jen v jedné zemi, můžete platit míň, my si platíme celej svět. Platíme si ho měsíčně, tak to stojí cca 7,50 eur, pokud si uděláte roční předplatné, tak to stojí asi 5 eur/měsíc. My to ale třeba v zimních měsících nevyužijeme, takže si platíme každý měsíc zvlášť a v zimě neplatíme.

Malej trik – celosvětový předplatný nejde koupit na první dobrou měsíčně (jde jen s ročním předplatným). Udělejte to tak, že koupíte jen jednu zemi měsíčně a následně upgradujte na celej svět. 😉

Jak to funguje?

Vlastně úplně jednoduše, krabičku nabijete, zapnete a připnete ji psovi na obojek nebo postroj – má to dvě velikosti úchytů, který se nezdaj, ale vydržej opravdu hodně. Potom si jen spustíte aplikaci, spárujete a máte hotovo. Tractive má tzv. Live tracking, kde vidíte na metr přesně, kam váš chlupáč běhá. To ale samozřejmě víc vybíjí baterku obou zařízení, protože se data o poloze přenáší každý 2 – 3 vteřiny. My ho používáme spíš „pasivně“ a máme ho jen připnutý na Lexie a příliš to nesledujeme, dokud není průšvih. Live tracking se automaticky vypne po 10 minutách, ale můžete ho kdykoliv zase zapnout.
Tractive je vodotěsnej až do 1 m, plně nabitý by měl být za 2 hodiny a vydrží pak běžet 2-5 dní – podle výrobce. My ho nabíjíme tak 1x měsíčně, ale vydrží asi i víc. Záleží, jak moc live trackujete a jestli ho nezapomínáte vypínat. Každopádně na slabou baterku vás upozorní aplikace.

Appka má i webovou verzi a můžete se mrknout, kudy váš chlupáč běhal. Jak je vidět, na přesnost čar má velkej vliv GPS signál.

Celkově máme z Tractivu moc dobrej pocit. Je to velmi slušný zařízení, poměr cena/výkon je víc než uspokojivej. Takže pokud uvažujete o GPS, rozhodně tuhle malou chytrou krabičku doporučujeme!