Žerem Kaniko

Žerem Kaniko

Tohle od nás není úplně standartní článek, ale dost často se na tohle téma ptáte a my jsem navíc poprvý fakt nadšený z krmiva, a tak se o to s váma chceme podělit. Od poslední Psiny totiž krmíme Kanikem a už nechcem nic jinýho.

Abyste tomu rozumněli, Lexie je totální popelnice. Ona totiž co se dá sníst, to prostě sní. A vlastně sní i to, co se sníst nedá. Vyjímkou teda nejsou bobky jakýchkoliv druhů, houska, co někdo nechá v lese nebo třeba zkažená sekaná. No a světe div se, nic jí po tom neni! Jakože ale vůbec. No a z tohodle důvodu jsem nikdy nijak zásadně krmivo neřešila. Vždycky jsem kupovala takový to lepší, dražší, žádný Pedigree.

Takže jsme prošli značkama Acana a Orijen, který se mi ale zdály pak už extrémně předražený, pak to bylo Taste of the wild a následně Carnilove. V zásadě jsem na ní neviděla nějaký extrémní rozdíly. No ale při posledním pytli Carnilove, který nám jinak vyhovovalo, začala děsně prdět. Ale děsně, dámy a pánové! To se nedalo vydržet. Byli jsme v Norsku a o půlnoci jsme museli otevřít celý auto, protože se to prostě nedalo. A to já toho vydržim hodně. A přitom takovej malej rozkošnej tvor, co? No houby rozkošnej. Smradlavej! No tu noc v autě jsem si řekla, že už tudle příchuť (byla to Duck & Pheasant a měli jsme jí poprvé) ani nedojíme a koupim nový balení. Pak jsme ale navázali spolupráci s Kanikem kvůli Psině a problém byl vyřešenej.

Já výživě psa příliš nerozumim a nic mě zatím nedonutilo se tím nějak zaobírat. Lexie nemá žádnou intoleranci a je to prostě normální zdravej pes popelnice.Když má větší zátěž, dostává jídla víc (ano, vážíme to doma na gramy), stejně tak v zimě. Víc to moc neřešim. No ale když váš pes přestane prdět, tak se o to začnete trochu zajímat. Navíc s kýmkoliv jsem se zatím o Kaniku bavila, měl dost podobný reakce – pejsek produkuje menší bobečky, prospívá a Lexie se navíc o dost víc leskne srst. Takže není o čem, u Kanika už zůstanem.

Kaniko se vyrábí tady v ČR a nemá v tom prsty nikdo jinej než tým běhejsepsem.cz, který tím krmí všechny svoje chlupáče a jak je vidět, tak jim to funguje. No a nám taky! Cena není nijak dramatická a navíc máte každej šestej pytel zdarma. No a všechny další informace najdete na jejich stránkách, tak se tam třeba mrkněte. My nemůžem jinak než doporučit.

No a samozřejmě nesmim zapomenout ješte na pamlsky – používáme buď naše napečený (recept tady) nebo kupujeme sušený maso Rasco (zdá se mi jako nejlepší poměr cena/kvalita). A pak dostavá věci na kousání, jako třeba dentální pamlsky, často nějaký sušený uši a jednou za čas koupim i parůžek na zuby.