Co si sbalit na cestu se psem

Co si sbalit na cestu se psem

12 tipů, co nezapomenout, když cestujete se psem.

Voda
Číslo jedna vždy a všude. Na cestu samotnou nebo když vyrážíte na menší výlet.. Prostě furt mějte s sebou alespoň litr vody pro psa. Nikdy nevíte, jestli na vodu narazíte nebo ne.

Jídlo
Tohle je asi jasný jak facka. Doporučujeme vždycky minimálně o jednu dávku granulí nebo barfu navíc, kdybyste se třeba někde zasekli nebo cokoliv. Taky nezapomínejte na pamlsky, ty jsou na cestách extradůležitý. No a taky něco na kousání na večer – chlupáč se tím uklidní a unaví.

Misku
Miska souvisí s body výše. Stačí určitě i jen jedna. Na výlety doporučujeme skládací – v batohu nezabírá žádný místo. My máme tudle. Asi.

Vodítko / obojek / postroj
Pokud používáte všechny tyhle věci, bod pro vás. I když máte sebeposlušnějšího psa, na cestách se může stát tolik věcí, že je lepší mít s sebou vždycky vodítko, obojek a na delší túry i postroj. A to  nejdůležitější – hlavně všechno se známkou s vaším telefonním číslem s českou předvolbou!!

Bouda / místo na spaní
Pokud si váš chlupáč ustele kdykoliv a kdekoliv i neutahanej, je to k nezaplacení. Na všechno ostatní je tu bouda. Ideálně aby do ní chodil rád. V týdle jezdíme my.

Pet passport
O tomhle asi nemusí být řeč. Ikdyž vás nikdo nikdy nikde nezkontroluje, tak ho prostě mějte s sebou. A taky tam nezapomeňte mít zapsané potřebné vakcíny.

Pojištění pro psa
No a tohle je skvělý. Třeba k pojištění u VZP, který si můžete sjednat online tady si jen zaškrtnete, že jedete i se psem a po zadání čísla mikročipu už jste pojištěný oba. Supiš, viď. Mrkni sem.

Náhubek / košík
Celkem důležitá, ikdyž ne nenahraditelná věc. Už jsme toho viděli spoustu, třeba tkaničku od bot ve vlaku. No ale taky jsme už něco vymysleli – stahovací pásek z obalu od spacáku. No fakt. Tak radši vozte ten náhubek. 😉

Lékárnička
Nevím, jestli se tomu úplně musí říkat lékárnička, ale tak proč ne. Je dobrý mít s sebou něco na vyndávání klíšťat, ať už to děláte jakkoliv, pak Betadine a třeba alespoň Xyzal, kdyby ste se třeba potkali s vosou.

Ručník
Můj ručník je tvůj ručník. Jasně, ale ne na cestách, kde ho nemáte jak vyprat. Až se váš mazlik někde upraví, tak to doceníte.

Botičky
To už je taková trošku zhýčkanost, nicméně botičky oceníte při rozřízlejch packách nebo na nějakym hodně ostrym povrchu. Manmaťácký jsou za nás super.

Pytlíčky na bobečky
No fakt, ty si nezapomeňte. Ne v každym městě je maj, zato skoro všude po vás chtěj, abyste je sbírali.

A pokud to chcete podrobněji s konkrétními tipy a ještě s velmi kultivovaným projevem, mrkněte na video.