Lago di Como

Lago di Como

Už nám začlo scházet jaro, a tak jsme se vydali do Itálie. Jako první nás samozřejmě napadla Garda, pak jsme si ale řekli, že nebudem trapný a pojedeme někam jinam. Tak jsme zamířili o jezero vedle, Lago di Como.

Jak dlouho jste tam byli?
Vyrazili jsme ve čtvrtek po práci, přespali jsme v rakousku v zavřeném kempu v Gosslu u jezera Grundlsee. No a další den ráno jsme dojeli až do Itálie. V pondělí jsme se pak vrátili zpátky do Liberce. Byli Velikonoce, takže nám to zabralo akorát ty 4 dny volna.

Kudy jste tam jeli?
Jeli jsme přes Rakousko, Švýcarsko, Německo až do Itálie. Na hranicích nás nikde nekontrolovali, ačkoliv jsme poprvé jeli dodávkou.

Takže jste spali v autě?
Přesně tak. Takhle na jaře to ještě není úplně eňo ňůňo, protože třeba první noc v Rakousku nám byla kosa, neoblíkli jsme se pořádně do spacáku. Pak ty dvě noci v Itálii byly zase celkem teplý, takže jsme si spacáky naopak rozepínali. Poslední noc v Kitzbuhelu jsme byli nabalení a bylo to v pohodě. Popravdě už se ale dost těším na letní počasí.

image

A kde spíte v autě? Někde je to zakázaný..
Vždycky se snažíme si vybírat místa, kde nebudeme nikomu vadit, ale zároveň se nám nechce moc platit. Zavřenej kemp v Rakousku je úplně ukázkovej případ.
Na druhou noc Mára našel skvělý místo – Artesso. Bylo to zatím nejlepší místo, kde jsme kdy na cestách spali. Naprosto geniální areálek ve 1200 m. n. m., kterej je k tomu přímo určenej. S tekoucí vodou, odpadkovým košem, ohničti a stoly. Co chtít víc? V Itálii jsou tydle celkově věci o dost lepší než třeba ve Slovinsku nebo Švýcarsku. Nikomu tam většinou nevadí, že spíte na parkovišti nebo někde na odpočívadle v přírodě.

image

Třetí noc jsme pak spali v kempu, chtěli jsme se osprchovat a umýt si nádobí. Spali jsme u jezera, tak to bylo fakt moc hezký. A poslední noc jsme byli trošku zoufalí, protože hrozně pršosněžilo a my jsme něco dlouho hledali, ale nenacházeli, a tak jsme prostě zaparkovali v Kitzbuhelu a přespali na parkovišti. Ráno jsme zjistili, že to tam bylo zakázaný, ale v 7 jsme se sbalili a odjeli a nikdo nám nestihl vyčinit.

Co jste v Itálii podnikali?
No, nejvíc jsme si užívali nádherný počasí a teplo, který tam bylo. Takže jsme nemohli vynechat procházky po nábřeží. Pak samozřejmě italská zmrzka, salámy a víno. Pak taky došlo na nějakej ten hiking.

Můžeš nějaký výlet doporučit?
Určitě doporučuju přespat v Artessu a jít odtamtud na krásnej výlet na Mt. Legnoncino (https://mapy.cz/s/1A1N7). To byl fakt moc pěknej výlet nádhernym lesem. Mimochodem po cestě je spoustu mravenišť, asi se jim tam líbí. Cesta vede po obou stranách hory a je to dost zvláštní, ale na každý straně je jiná vegetace. Na jedný je spíš modřínovej suchej les a druhá je dost vlhká, roste tam kapradí a spíš listnáče.

image

Druhý den jsme se pak chtěli mrknout do města Bellagio (můžete znát z Dannyho parťáků, bylo to jedno casino Terryho Benedikta), bohužel asi kvůli Velikonocům a volnu tam byl takový nátřesk, že se nedalo zaparkovat blíž než asi 6 km od města. Tak jsme se šli radši projít do vesničky na Bellagiem a výlet to byl teda taky moc hezkej. (https://mapy.cz/s/1A1S5)
Pak ještě určitě doporučuju navštívit městečko Lecco. Krom toho, že maj výbornou zmrzlinu, tak je to takový městečko přímořskýho typu a je to tam fakt moc krásný.

image

Lago di Como je dost daleko, kolik jste ujeli kilometrů?
Asi 2100 km celkově. Ale měli jsme to spíš jako roadtrip, tak to nebylo tak hrozný. Ty dlouhý úseky jsme měli vždycky oddělený tím spaním v Rakousku.

Napadá vás ještě nějaká otázka, kterou byste chtěli Lexie s Péťou položit? Hoďte jí do komentáře pod facebook postem! 😉

Jo a natočili jsme pro vás i youtube video, hele: https://www.youtube.com/watch?v=sFM9_Nq3pTU