Kołobrzeg a  Międzyzdroje

Kołobrzeg a Międzyzdroje

Barču už z našich reportů z cest znáte třeba z Dánska nebo Vysokých Tater. Tentokrát se s celou smečkou vydala k polskému moři. A to sme si nemohli nechat ujít!

„Jsme tříčlenná smečka ☺ já, můj manžel Ondra a naše čtyřnohá parťačka Káča. Jsme z Liberce a cestujeme, vždy když nám čas a samozřejmě finance dovolí. Jezdíme jak víkendovky po ČR, tak se občas koukneme za hranice naší země. Na kontě máme už pěknou řádku zemí a to i zásluhou webu Lesem se psem, díky kterému jsme minulý rok měli úžasnou dovču v Rakousku a Slovinsku.

Převážně jezdíme tak trochu PUNK ☺ . Máme kombíka, takže pes se vozí v kufru oddělený mříží a věci na zadních sedačkách. Večer přeskládáme věci na přední sedačky, sklopíme zadní a máme ohromné letiště, kde se všichni krásně vyspíme.“

Kam přesně jste vycestovali a kdy? Jeli jste autem nebo jinak?

Vzhledem k tomu, že jsme měli naplánovanou dovču do hor a moře by nám chybělo, rozhodli jsme se udělat si malý výlet a pozdravit moře. Jsme z LBC a nejblíž to máme k Severnímu. Jeli jsme jen „na otočku“ a to 20.07.2018 odpoledne po práci (cca kolem 18:00 jsme vyjížděli) – 22.07.2018 večer jsme se vraceli. Jako první jsme se rozhodli navštívit Kolobřeh (Kołobrzeg)a pak pokračovat na západ do Międzyzdrojů. Jeli jsme jako vždy naší kombíkem. Cesta LBC – Kolebřeh trvala v noci asi 5 hodin, z Mezizdrojů zpět v neděli asi tak nějak podobně. Dohromady jsme ujeli nějakých 1100 KM.

Obě destinace jsme si vybrali celkem náhodně, přišlo nám to blízko a byli tam dle fotek pěkné pláže.

Kde jste se ubytovali/ubytovávali? Můžeš ubytování doporučit? Pokud jste třeba spali v autě, tak i tipy na místa, kde se to dá.

Do Kolobřehu jsme přijeli pozdě v noci, asi kolem půlnoci. Spali jsme na parkovišti hned na začátku města, je tam velký hřbitov a park. Parkoviště bylo úplně prázdné a nikde žádný zákaz spaní. Ráno jsme ani na tomhle místě nesnídali, šlo čistě jen o přespání. Přejížděli jsme pak za město k pláži, kde jsme našli úplně super místo na „bydlíkaření“. Rozhodně doporučuji přejet sem a spát tady. Je to parkoviště asi 20m od pláže, bezplatné a defacto na loukách. Odpoledne už je tam ale dost nával, takže doporučuji přijet tam ideálně v noci, příp. brzo ráno. Odpoledne jsme z Kolobřehu přejížděli do Mezizdrojů, kde jsme byli ubytovaní v kempu (http://www.camping24.cba.pl/) .Bez rezervace, vzhledem k tomu, že spíme v autě. Kemp byl celkem plný, ale s obyčejným kombíkem na jednu noc jsme se vešli.

Kam jste vyráželi na výlety, jak to bylo dlouhý, náročný?

Jak sem psala, byl to spíš odpočinkový a fakt nenáročný víkendový výlet, takže tentokrát bez extra výletů☺. V sobotu ráno jsme se váleli a asi 3 hodiny snídali na pláži v Kolobřehu, Káča proháněla vlny a my si užívali pohodu. Dopoledne na plážích kam může pes (fialové na obrázku mapy) není ani moc lidí, takže to bylo parádní. Pak jsme se rozhodli, že se podíváme do města, podél pláže vede parkem celkem příjemná cyklo-pěší stezka směr centrum. Kolobřeh je lázeňské město a všude je spousta kavárniček a celkově to na nás působilo milým dojmem ☺. Oběd jsme si dali u jednoho stánku ve městě. Pak už jsme se vraceli k autu, čekal nás přejezd do Mezizdrojů.

Mezizdroje jsou asi 1-1,5 h. od Kolobřehu. Nejdřív jsme se ubytovali v kempu. Na recepci se úplně v pohodě dá domluvit anglicky. V plánu bylo grilování na pláži. Vyrazili jsme z kempu a zjistili, že stejně jako v Kolobřehu jsou hlavní pláže se zákazem vstupu pro psy, takže jsme museli přejít na pláže dál (jsou tam rozděleny A- až asi K). Pes nesmí myslím až do pláže F, pak už může – vyznačeno na mapě ☺.

Tady už k večeru bylo jen pár posledních lidí a pejskařů a tak jsme rozdělali gril a grilovali, pili vínko a prostě úplná lahoda. Jen doporučuji se obléct, vyhnala nás zima chvíli po západu slunce 😀 . Přesto, že přes den je tam stejné teplo jako v létě u nás, po západu slunce začne od moře foukat dost studený vítr a písek pěkně rychle chladne.

V neděli ráno jsme si dali snídani a vypravili se opět na psí pláž. Dopoledne je i na „psích“ plážích pár pejskařů a rodin s dětma. Tady jsme se vykoupali a pak ještě vyrazili na obhlídku Mezizdrojů. Mezizdroje bych přirovnala asi k českým Doksům u Máchova jezera ☺. Všude stánky, byla tam i pouť a asi největší atrakcí je velké Mezizdrojské molo, kde jsou stánky, trh a hodně suvenýrů. V centru a na hlavních plážích bylo dost lidí. Oběd jsme si dali opět ve stánku na mole a pak už jsme pomalu vyráželi k autu a čekala nás asi 5 hodin cesta domů. Vyjížděli jsme asi kolem 15:00 a domů jsme přijeli něco kolem 22:00.

Byly po cestě nebo přímo na místě nějaký další super místa? Třeba na koupání nebo jen tak na čumendu? 🙂

Jeli jsme hlavně za mořem ☺. To se nám líbilo více v Kolobřehu a i městečko bylo moc pěkný. V Mezizdrojích, i přes značné množství turistů, stojí za návštěvu Mezizdrojské molo.

Jak jste se na dovče stravovali? Můžeš doporučit třeba nějakou restauraci, kde jste byli i s chlupáčem?

Vozíme si dost věcí sebou. Jak v rámci úspor, tak i z důvodu, že si jídlo dost vybíráme ☺. V restauraci jsme přímo nebyli. Snídaně jsme měli vlastní, jen jsme si koupili v neděli ráno čerstvé pečivo a něco sladkého ke kávě. Přes den jsme spíš na ovoci, zelenině a zmrzlině 😀 , případně nějakou tortillu u stánku a hlavní jídlo jíme až večer a to převážně grilujeme. Vzhledem k tomu, že nejíme moc maso a uzeniny bereme si sebou vegetariánské věci na gril, nebojíme se ani moc toho, že by se to za ty dva dny zkazilo. Vozíme to v termo tašce a vždy to vydrží.

Ještě dodám, že sebou jsme měli nějaké polské Zloté právě na tu zmrzlinu, kafe nebo nějaký malý suvenýr a jinak jsme v kempu platili normálně kartou.

Jinak kromě toho, že na pláže přímo u center měst nesmí pes, se psem nikde nebyl žádný problém ani žádný zákaz vstupu. Nám nedělá problém dojít kousek stranou od města, kde je stejně nakonec méně lidí, což nám vlastně vyhovuje a ještě se cestou čoubek vyvenčí a proběhne.Za nás to byl úplně super víkend u moře.