Ostrov Krk

Ostrov Krk

Denny je adoptovaný zakrslý zlatý retrívr, nebo mu tak doma aspoň říkají. Se svojí novou rodinkou začal jezdit na výlety po ČR, ale protože hrozně miluje vodu a plavání (asi ten retrívr v něm), tak se rozhodli, že vyrazí do Chorvatska, aby viděl trošku větší louži než u nás.

image

Kam přesně jste do Chorvatska vycestovali? A kudy jste tam jeli? Byl po cestě nějaký problém?
Místo dovolené jsme hodně zvažovali, dlouho jsme na internetu pročítali diskuze a zjišťovali, ve kterých městech v Chorvatsku jsou psí pláže. Nakonec jsme se rozhodli pro ostrov Krk, vesničku Njivice, nejenom kvůli tomu, že se zde nachází pláž pro psy, ale také kvůli tomu, že z Prostějova je to na Krk nějakých 700 Km, tak jsme pro první dovolenou s Dennym u moře volili spíše kratší vzdálenost, protože jsme nevěděli jak na takovou dobu v autě bude reagovat. Termín jsme volili tak,aby nebyly ještě velká horka a taky, aby nebyl ještě takový provoz, protože ještě není sezóna. Co se týče cesty, tak nebyl absolutně žádný problém, Denny spinkal téměř celou cestu a jednou za dvě až tři hodiny jsme dělali přestávky. Vyjížděli jsme o půl 4 ráno, abychom se vyhnuli dopravní špičce ve Vídni a taky abychom nejeli celou cestu v horku. Jeli jsme přes Vídeň, potom směrem na Graz, kousek přes Slovinsko a za Mariborem už směrem na Rijeku a pak ostrov Krk. Co se týče kontrol, tak se určitě není čeho bát, pokud někdo zvažuje dovolenou u moře s pejskem třeba z tohoto důvodu. Na většině hraničních přechodech pasy ani vidět nechtěli, pokud ano, tak jsme automaticky s našimi pasy dávali i ten Dennyho, ale nestalo se nám ani jednou, že by se do něj někdo díval. Jinak Denny jel celou cestu samozřejmě připoutaný vzadu.

Jeli jste oba výlety na to samé, osvědčené místo nebo si to děláte pestré a byli jste jinde?
Náš druhý výlet do Chorvatska už byl o něco dál, do vesničky Igrane na jižním pobřeží Chorvatska, kousek od Makarske. V Igrane jsme byli už před pár lety, když jsme Dennouška ještě neměli, takže jsme věděli, že tam jsou i menší plážičky, kde budeme téměř sami. Vzhledem k tomu, že Denny první dovču v Chorvatsku zvládal uplně s přehledem, tak jsme si troufli jet i do Igrane, které je od našeho domova vzdálené necelých 1100 Km. A nelitovali jsme, Denny byl u moře opět nejšťastnější 🙂 Co se týče termínu, tak jsme odjížděli až koncem srpna a byli tam první týden v září, aby už nebyly ty nejhorší vedra.

image

Co jste vlastně na dovolených dělali? Předpokládám, že Dennymu se nechce celé dny prolenošit na pláži..
Na dovolených jsme spíše odpočívali :-D.. Ale ubytování si vždy zařizujeme mimo centrum, většinou v okrajových částech vesničky, takže cestou na pláž vždycky absolvujeme delší procházku, na pláži si Denny většinou běhá po břehu, jde si zaplavat a úplně nejradši sedí na nějakém velkém balvanu a kouká na moře. Přes poledne jsme většinou kvůli Dennymu chodili do apartmánu a odpoledne jsme zase vyrazili na pláž a večer na minimálně hodinovou procházku. Obden jsme vyrazili na pláž autem do jiné části ostrova, což se Dennymu taky moc líbilo 🙂

Co říkal Denny na moře? Pil slanou vodu? Neměl z toho zažívací potíže?
Dennymu se moře líbí, většinou ho nemůžeme dostat z vody 😀 slanou vodu bohužel pije, ale ne moc, je vidět, že mu moc nechutná. Snažíme se, aby Denny na pláži hodně pil obyčejnou vodu. Takže co se týče zažívacích problémů, tak ty nás na dovolené netrápily. Kvůli Dennymu jsme si pořídili i slunečník, ale Denny nejradši stejně leží nebo spí na sluníčku, takže ho s sebou na pláž většinou taháme zbytečně 😀

S tím mořem mě ještě napadá.. Co ryby? 😀 Loví Denny, zajímá ho to?
Dennyho zajímá všechno co je ve vodě, možná ani ne tak ryby, ale jakmile hodíme do vody nějaký kamínek, tak ho běží hned chytat do vody a nebo se ho u břehu snaží vyhrabat 😀

image

Když trávíte celé dny u vody, máte plovací vestičku nebo Denny ví, kdy má dost a mezi plaváním odpočívá? A co vlny, jak přitom zvládá plavat?
Vestičku pro Dennyho zatím nemáme, ví kdy má dost a sám si vždycky doplave na břeh, většinu času mezi plaváním tráví právě na břehu a čeká až mu hodíme do vody ten kamínek, aby ho mohl začít hledat ve vodě :-D. Ale chystáme se v ČR na vodu i s Dennym, tak to mu plovací vestičku určitě pořídíme. No a co se týče vln, tak za tu dobu co s Dennym jezdíme jsme zatím na nějaké velké vlny štěstí neměli, ale když je moře rozbouřené, tak si spíš běhá jen na kraji moře a na vlny štěká 😀

A co vlastně místní pejsci? Občas jsou někde nějací tuláčci takhle na pobřežích. Museli jste řešit nějaký konflikt?
Co se týče místních pejsků tuláčků, tak jsme jich pár potkali. Většinou Dennyho beru do náruče, protože mám strach, aby na nás pejsci třeba nezaútočili. Ale musím říct, že jsme zatím potkali jenom pejsky, kteří si nás pouze očichali a pokračovali dál po své trase.

image

Můžete nám doporučit nějaká místa, kde jste byli, kam se určitě stojí za to vydat, ať už město, památky nebo nějaký výlet?
Na výlety na Krku určitě doporučuju pláže za vesničkami Linardiči a Pineziči, pláže jsou tam nádherné, není tam většinou ani noha a pejskové se tam vyřádí. Na výlety v Igrane doporučuju Makarskou a ještě pěknou procházku z Igrane do vesničky Živogošče.

No a kde jste byli letos?
No a letos jsme byli zase v Njivicích na Krku, jen nám moc nepřálo počasí. Tak je to letos víc o výletech a procházkách.

Tak šup sem s tipy! 🙂
Pro výlety na Krku určit doporučujeme navštívit hlavní město ostrova – město Krk. Historické centrum i přístav jsou nádherné. Potom ještě doporučujeme navštívit město Vrbnik, je to takové menší městečko s pěknými vyhlídkami, ale na nějaký delší pobyt určitě nedoporučujeme, spíše jako třeba půldenní výlet, projít si městečko a vyhlídky a hurá zpátky do Njivic na pláž, kde si pejsek může volně běhat a užívat si koupání 🙂

image