Morava

Anet a Filda jsou z Rokycan a od konce roku 2014 s nimi tvoří partu i Baddy.


“Baddy toho má hodně za sebou a rozhodně to není nic pěkného. Je to zachráněnec a dá se říct, že unikl smrti jen o vlásek. K nám se dostal díky Denise Šebkové. Baddyho vytáhla ze strašného místa, kde se ho chystali sníst. Po “dočasce” vystřídal pár majitelů ale ten poslední ho měl rok a pak se rozhodl, že už ho nechce. Baddy by musel do útulku. Když jsme si celý jeho příběh přečetli u Denči na facebooku a viděli jsme ty jeho smutný oči, bylo to jasný – půjde k nám! Je s námi od 1. prosince 2014. To mu byly údajně tři roky, nám se zdá být ale trochu starší. Každopádně jsme moc rádi, že už je s námi a my už ho nikomu nedáme.”

Odkud jste a jak daleko jste to měli na výlet (na Moravu)? Kdy jste se na vydali a proč zrovna tam?
Bydlíme v Rokycanech (necelých 20 km od Plzně) a na výlet do Dolních Dunajovic jsme to měli cca 320 km. Vyrazili jsme autem v období svatomartinských slavností. Sezóna už v tuhle dobu končí, takže je celkově všude méně turistů a ubytování seženete i na poslední chvíli.

Měli jste dohodnuté nějaké ubytování? Jak se tam tvářili na pejska?
My jsme ubytování sháněli přes booking.com a musím říct, že jsme to vychytali úplně parádně. Vše bylo nově a vkusně zařízené a na místě najdete i obchod, kde se prodávají místní vína a sýry. Příjemná a vstřícná paní majitelka, která neměla žádný problém s pejskem. Za nás naprostá spokojenost a Ubytování Kroupa můžeme jen doporučit.
V Dolních Dunajovicích jsme také měli objednanou ochutnávku vína vinařství Jarmila. Degustaci vedl přímo majitel vinařství pan Ing. Miroslav Kovács a s naším Baddym také neměl žádný problém.

Takže Baddy byl s vámi na degustaci přímo ve sklípku?
Přesně tak, Baddy byl přímo na degustaci ve sklípku. A nebyl s tím vůbec žádný problém.

Ještě k tomu Mikulovu.. Byli jste i na zámku?
V Mikulově jsme na zámku nebyli (ještě jsme neobjevili zámek nebo hrad, kam by nás pustili dovnitř se psem) ale v zahradách jsme byli. V Mikulově jsme navštívili také dvě restaurace a to Sojka&spol. a Eat Art Gallery.

Můžeš doporučit krom Mikulova ještě nějaký výlet. Ať už pěší túru nebo nějaké zajímavé místo.
Z výletů můžeme doporučit určitě Boubínský prales. Můžete podniknout příjemnou procházku z Kubovy hutě (jedno z nejvýše položených sídel v ČR a zdejší nádraží je nejvýše položené nádraží v Čechách) na rozhlednu Boubín.
Na Šumavu jezdíme docela často a pokud tam chceme zůstat přes noc, využíváme penzion Ostružná. Tam mají pejsky taky rádi. A odtud můžete vyrazit třeba na Pancíř.
Dvakrát jsme také vyrazili z Karlštejna k vápencovému lomu Velká Amerika.
Anet, Filda a Baddy se na jaře chystají na roadtrip po Evropě a určitě se tak vyplatí sledovat jejich facebook stránku Baddy na tripu!