Cestovní pojištění pro psa

Cestovní pojištění pro psa

Pokud jste někdy řešili úraz / operaci / cokoliv na veterině v Česku, určitě víte, že to není úplně levná záležitost. No a co když se vašemu chlupáčovi stane něco v zahraničí?

Jestli vyrážíte se svým chlupáčem na cesty a sjednáváte si cestovní pojištění pro sebe, určitě vám hlavou prolítla myšlenka, jestli by se to nehodilo i jemu. No a  vono jo! Náhoda je totiž blbec a srážka s blbcem je nejhorší.  Cestovní pojištění pro psa je hrozně důležitá věc a spousta lidí na ní zapomíná. My jsme ho na cestách naštěstí nikdy nepotřebovali, ale taky jsme nikdy nejeli bez něj. Většina úrazů se dá řešit dobrou psí lékarničkou (co v ní mít najdete tady), na něco už ale toho veterináře potřebujete.

A jak to teda celý funguje?

My to řešíme tak, že si pojištění sjednáváme (většinou až po cestě na dovču) online u VZP. Mají na to celkem fajn stránku, kde všechno vyřešíte online za pár minut. Z těch psích věcí k tomu potřebujete číslo mikročipu a datum narození – oboje najdete v PET passportu. Co je důležitý vědět, že to online nejde sjednat jen na psa, ale musíte si sjednat pojištění pro sebe a u toho připojistit veterinární péči. Jakmile se to ale naučíte používat, není to žádný drama. A jakou verzi si vybrat? To je samozřejmě na vašem uvážení, my si vždycky bereme tu prostřední.


Výtažek z webu VZP o připojištění veterinární péče:
„Pojistit lze pouze zvířata od tří měsíců do 9 let a musí být označena mikročipem. Pojištění kryje účelně a neodkladně vynaložené náklady na veterinární léčbu zvířete v zahraničí subjekty s oprávněním veterinární péči poskytovat. Náklady na ošetření jsou proplaceny po návratu do České republiky na základě doložení dokladů o ošetření. Limity plnění jsou možné od 10 do 30 tisíc Kč, spoluúčast je stanovena na 20 % (min. 500 Kč za každou pojistnou událost) a minimální pojistné činí 50 Kč na pojistnou smlouvu.“


A cena?

Tak na 3 dny to pro 1 člověka do Itálie stojí 125 Kč a když připojistíte pejska, tak je to 197 Kč. Takže 24 Kč / pes / den. To není úplně špatný, ne?

Mimochodem – ptala jsem se u VZP, kolik by stálo pojistit pejska na celej rok (cestování) a vyjde to něco okolo 4000 Kč, což se nám, když jedeme tak 10x do roka, prostě nevyplatí. Takhle nás to vyjde na cca 1000 – 1500 Kč / rok.

Ještě jsme trochu pátrali po vodách internetu a cestovní pojištění veterinární péče se dá sjednat i u České Pojišťovny. Osobně s tím nemám zkušenost, ale prý to funguje stejně, můžete sjednávat online i na pobočce. Psali jsme i na AXA assistance, protože nám vyhovuje jejich pojištění na lyže, ale bohužel nepřišla odpověď a ani jsme to v jejich službách na webu nenašli.

A co když se reálně něco stane?

Pokud se teda opravdu něco stane a vy musíte na veterinu, normálně všechno uhradíte tam. A pak důležitá věc – nechte si vystavit fakturu, kde je číslo čipu vašeho pejska a přesný popis ošetření. Bez toho prostě nesmíte odejít. Pokud máte cestovní pojištění pro psa sjednané, pojišťovna vám všechno proplatí zpětně, juch!

Doufáme, že, stejně jako zatím my (klep klep), pojištění nikdy potřebovat nebudete a budete cestovat bez újmy. Každopádně myslete na zadní vrátka.