Wagrain

Wagrain

“Lexie” byly v té době dva roky a vyrazily jsme spolu poprvé do zahraničí. “

Kdy jste vyrazili?
Do Wagrainu jsme se vydali v hlavní letní sezóně na začátku července.
Nebylo horko?
Dole v údolí bylo přes den nějakých 24 stupňů, nahoře ale maximálně 15, takže to na chození bylo příjemný. Rodiče ale jeli o něco později, to byly zrovna už tři týdny tropický vedra, tak měli i nahoře okolo 25 stupňů.

Bylo kde napojit psa?
Na těch výletech, co jsme byly my, bylo super, že skoro všude mají nahoře na kopcích krávy a pro ně jsou tam jezírka třeba 3*3 metry, tak se pes vykoupe i napije.

image

Krávy? Co na to pes?
Je to zvláštní, Lexie na ně za plotem štěká, ale tohle pro ní byla úplně nová zkušenost, šly jsme okolo nich třeba 5 metrů. Jedna kráva chvíli trochu vypadala, že nás chce pokosit, tak jsme couvaly a vzaly to obloukem, to jsme měly, myslím, obě fakt nahnáno, ale jinak to bylo v pohodě, jsou na průchozí zvyklé.

Kde jste spali?
Byly jsme ubytované přes Airbnb, byla to moje první zkušenost, ale všechno bylo super. V jejich vyhledávání jde určit parametr na domácího mazlíčka, takže na nás byli připravení.

Odchodili jste všechno z ubytování pěšky?
To vůbec ne, ve Wagrainu se k ubytování fasuje super kartička, která dává slevu na lanovky, takže jsme dvakrát vyjely lanovkou a ťapaly po vrcholcích. Ani to ale není žádná oddychovka. Jednou jsme jely k jezeru Tappenkarsee, což bylo od parkoviště celkem převýšení, ale stálo to za to.

image

Můžeš dát nějaké tipy na výlety?
První den jsme vyjely lanovkou Flying Mozart z Wagrainu, odtamtud na Grießenkareck a Saukarkopf, potom druhou cestou zpátky. Bylo to cca 15 km, ale pěkně výživných. Druhý den jsme potřebovaly oddychnout, tak jsme vyrazily na Wagraini’s Grafenberg. Je to takové centrum pro děti, kde jsou různé atrakce – na horní stanici lanovky. Je tam nádherná vodní nádrž, ale také dost lidí. Proto jsme kousek odbočily a našly další úžasnou nádrž, kde už jsme byly samy. No a třetí den jsme byly u již zmiňovaného Tappenkarsee. To musí opravdu každý vidět na vlastní oči, byla to nádhera. Ale nic není zadarmo, takže to je od parkoviště sice jen pár kilometrů, ale pěkně do kopce.

Byla to vaše první cesta do zahraničí, jaký z toho máš dojem?
Bylo to super a vlastně to odstartovalo naše cestování. Překvapilo mě, že jde všechno úplně v pohodě, pes mohl do lanovky, do všech restaurací, ani ubytování nebyl žádný problém. Jsem ráda, že jsme to prolomily takhle brzy a že si to teď můžem užívat naplno.