Tauplitz, Bovec a Tre Cime

Tauplitz, Bovec a Tre Cime

3 dny, 3 výlety, 3 země. A všechny krásný. Výlet plnej žlutejch modřínů a vysokejch alpskejch štítů.

Kam přesně jste vycestovali a kdy?
Vyrazili jsme na konci října a byl z toho nakonec roadtrip po Rakousku, Slovinsku a Itálii. V každým státě jsme udělali jeden výlet.
Spali jste v autě? Můžeš doporučit místa, kde se to dá nebo jste byli po kempech?
Spíme zásadně v dodávce. První noc jsme do Rakouska dorazili asi ve 2 ráno. Vyrazili jsme totiž až v 7 večer, aby nám to mimčo prospalo. Dorazili jsme do BAd Mitterndorfu, z něhož vede na TauplitzAlm silnice s mýtnou bránou. Naštěstí je tam automat, takže si tam akorát koupíte žeton za 12,50 EUR, vhodíte ho při vjezdu do brány a frčíte nahoru. Můžete tam klidně zůstat i víc dní, jen je nutný mít s sebou zásoby jídla. Parkoviště je veliký a krom nás tam spalo ještě pár dodávek i obytňáků. Další 2 noci jsme pak spali v už ozkoušeném slovinském kempu Klin. Osobně to ale doporučuju jen v létě. Na podzim bych si vyhlídla kempy někde výš, ne v údolí. Není tam totiž moc sluníčka a když, tak jen chvíli. Všude je tak mokro a zima. V kempu jsme ale byli sami, takže Lexie mohla lítat na volno a kemp je navíc na krásným místě. Za 2 noci jsme platili 56 EUR. Poslední noc jsme pak spali na našem oblíbenym místě v Itálii kousek nad Passo Falzarego. Zadarmo a nejkrásnější. 🙂
Výlety, výlety, výlety. To nejvíc, co nás zajímá! Kam jste vyráželi, jak to bylo dlouhý, náročný?
Tauplitz
Tauplitz Alm je skvělý v tom, že jakmile vyjedete nahoru, otevírá se vám krásná příroda, kde je 6 jezer. Výlet si tak můžete naplánovat jak dlouhej chcete, cestička se proplétá okolo všech. Dá se tam teda udělat výlet na hodinu, ale i třeba na 5, když dojdete až k Schwarzensee. Mrkněte na mapu.
I. Martuljški slap
Krátkej, ale intenzivní výlet. V Triglavu se nám obecně moc nedaří výletit, a tak jsme si tenhle výlet našli na sopsomnatripe.cz. A stál za to. Vodopád byla moc krásná podívaná, stejně jako cesta k němu. Vyšvihli jsme se nakonec až nad něj a udělali hezký kolečko. Pak jsme se jeli plácnout do Kranjske Gory k jezírku – i to mimochodem doporučujeme, je to příjemnej relax, v létě se tam asi dá i koupat, když jste otužilí.
Tre Cime
Naše milovaný a každej rok navštěvovaný Dolomity přišly na řadu nakonec a úplně náhodou. A kam jinam v nádhernym počasí? Zkoušeli nás odradit poplatkem 30 EUR za vjezd na parkoviště pod Tre Cime. Ale vzhledem k tomu, že jsme přijeli dost pozdě, zespoda už bysme okruh nestihli. Tak jsme na ty eura radši rychle zapomněli, to krásný počasí nám k tomu pomohlo, a střihli si okruh okolo těhle krásnejch skal.
Byly po cestě nebo přímo na místě nějaký další super místa? Třeba na koupání nebo jen tak na čumendu?
Ještě jsme se byli podívat na Zelenci, což je národní rezervaci kousek od Krajnskej Gory a taky insta-místo. A podle toho to tam vypadalo. Hodně lidí (ve všední den okolo 13. hod a mimo sezónu), všichni si tam přišli jen udělat fotku. Kdybychom tam nepotkali zmiji, asi by mě to nijak zvlášť nepoznamenalo. 🙂
A pak jak už jsem psala, tak přímo v Krajnské Goře je jezírko, kolem kterýho je vlastně lesopark a tam se dá ležet třeba celej den.
Jak jste se na dovče stravovali? Můžeš doporučit třeba nějakou restauraci, kde jste byli i s chlupáčem?

My si většinou na cestách vaříme, takže můžu spíš doporučit krámy, ale přímo v Tauplitz Alm je u parkoviště malá samoška, kde vám paní uvaří párek nebo moc dobrou gulášovku, tak to po výletě doporučujem. 🙂 Bylo otevřeno i mimo sezónu. Jinak v sezóně je tam hospod spousta.