Passo Tonale & Lago d’Iseo

Passo Tonale & Lago d’Iseo

V březnu jsme vyrazili na náš první výlet v roce 2018. Chtěli jsme předně za závanem jara, ale vzali jsme to cestou i přes sněžnice.

Na jak dlouho jste jeli a co jste všechno stihli vidět?

Byla to klasicky rychlovka, jak už je u nás zvykem. Vyrazili jsme ve čtvrtek z Liberce a dojeli až na Gardu, kde jsme se večer ještě prošli, koupili večeři a přespali. Nemáme v autě topení, tak jsme nemohli spát v horách. Ráno jsme se teda vydali na Passo Tonale, kam jsme jeli na počasí a vyplatilo se! Totální azůro, teplo a krásno. Potom jsme se přesunuli na Lago d’Iseo, kde jsme přespali na místě s nádherným výhledem, další den šli na výlet a v neděli vyrazili domů.

Passo Tonale

Kde jste po cestě přespávali?

Spali jsme celou dobu v autě, první noc u malýho jezera Lago di Ledro kousíček od Gardy, druhou potom nad Lago d’Iseo a třetí noc jsme si našli úplně skvělý místo kousíček od jablečnejch sadů Trenta.

Jak si na cestách hledáte ty místa na spaní?

To je úplně jednoduchý – máme appku park4night, kde sami cestovatelé vytváří databázi spacích míst, co někde našli. Většinou si vybereme z toho nebo občas sami narazíme na něco novýho.

Můžeš doporučit nějaký výlet?

Určitě! Můžu doporučit Passo Tonale, pokud máte sněžnice nebo skialpy, je to úplně ideální. My máme skialpy pro chudý, to znamená, že nahoru jdeme na sněžnicích a lyže / snowboard máme na zádech a nahoře na kopci to vyměníme. 🙂 No a takhle se tam dá jít úplně kamkoliv, jsou tam obrovský pláně a dalo by se tam určitě strávit víc dní. U těhlech aktivit je určitě důležitý myslet na psí ťapičky. My měli super botičky od Non-stopu a upřímně vůbec nevim, co bychom tam bez nich dělali. Lexie má mezi tlapičkama dlouhý chlupy a dělaj se jí tam kuličky ze sněhu. Proto jsou botičky musthave, vozíme je i na letní výlety třeba do Dolomit, kdy chodíme ostrou sutí.
Ale zpátky k výletům – na Lago d’Iseo jsme byli na Piramidi, což je taková moc pěkná oblast skalních útvarů, to určitě stojí za návštěvu. No a potom určitě městečko Lovere, který je moc moc hezký, na pobřeží jezera. Všechny tyhle informace jsme hledali na lakeiseo.info, kde najdete nejenom tohle, ale ještě mnohem víc. Jsou tam popsaný turistický zajímavosti, je tam hromada tipů a výlet atp. Pokud tam pojedete, je to určitě skvělej zdroj informací.

Kolik takový výlet stojí?

No, my to úplně nepočítáme, protože vlastně neutrácíme nic navíc než tady u nás, kromě nafty samozřejmě. Jídlo si kupujeme v obchodech (a něco vozíme s sebou) a vaříme si, bydlíme v autě, takže za ubytování nic neplatíme. Suma sumárum teda platíme jen za naftu. Najeli jsme cca 2000 km, takže nás celej výlet stál asi 5000 Kč, teda 2500 Kč / osobu. Jinak jídlo je tam trochu dražší než u nás, ale není to nic dramatickýho. Navíc jsou potraviny většinou lepší kvality než u nás.

A co ta cesta, nebylo to dlouhý na Lexie?

Pořádně jsme jí utahali před cestou, takže ten jeden den vydržela v pohodě a další den jsme jí zase zničili na sněžnicích. Sníh tam byl hlubokej a bořila se, takže ikdyž jsme nešli moc daleko, byla hodně unavená. No a unavenej pes je základ všeho. 🙂

Kdyžtak můžete mrknout na video z našeho výletu: